karssodrevostavbypudni-vestavbyizolaterske-praceklempirske-pracepokryvacske-pracetesarske-pracekarsso

 Tento hotový výrobek má několik základních rozměrů pomocí nichž lze postavit celý dům. Doba výstavby se díky tomu  zkracuje na pouhé týdny – samozřejmě záleží na velikosti a promyšlenosti celé stavby a také na tom, jak do výstavby zasahuje klient a zda si přeje určité změny přímo jemu na míru nebo jestli si vybere typový dům, který se dá velice rychle “seskládat“ jako stavebnice. Další velkou výhodou dřevěných domů neboli dřevostaveb je možnost výstavby během celého roku, protože u této technologie je takzvaný mokrý proces buď zcela vyloučen, nebo výrazně omezen na minimum. Finální vrstvou v interiéru u tohoto způsobu výstavby dřevostavby jsou sádrokartony, na fasádě zateplovací systém nebo klasický obklad dřevem či jinými obkladovými materiály.

Dnes již máme k dispozici špičkové omítkové materiály, kdy ani odborník na první pohled nepozná, zda je dům zděný nebo z materiálů na bázi dřeva. 

Dřevostavby jsou dnes po architektonické stránce velmi působivé a zcela rovnocenné zděným domům.

Dřevostavby Praha

Možná ještě nejste úplně přesvědčeni o materiálu, ze kterého by měl být Váš budoucí dům postaven. Pokud si stále kladete otázku, zda-li stavět ze dřeva nebo zůstat u zdánlivě odolnějších materiálů, cihel, tvárnic, panelů tak Vám třeba pomohou naše zkušenosti se dřevem jako stavebním materiálem.

Dřevostavby jsou již odzkoušenou záležitostí a mají nespočet výhod. Počínaje rychlostí výstavby, snadnou kombinací jednotlivých stavebních prvků a skvělým výsledným efektem, nerozeznatelným od tradičních staveb.

Dřevostavby jsou srovnatelné se zděnými domy.

Bydlení v dřevostavbách není nijak energeticky náročné, ba naopak, stěny jsou tenčí než-li u zděných rodinných domů, jako izolace se používají přírodní materiály jako jsou sláma, různé druhy foukaných izolací, které mají velmi zajímavé izolační vlastnosti. Můžeme tedy úplně vynechat polystyren a podobné syntetické materiály.
Použití dřeva v bytové výstavbě velmi dobře vyhovuje současným požadavkům na funkčnost a finanční dostupnost bydlení a udržitelnost výstavby z hlediska vyčerpatelnosti surovinových zdrojů.

Základním stavebním prvkem dřevostaveb jsou panely skládající se ze dvou dřevotřískových desek (OSB), vnitřního nosného dřevěného rastru z vysušeného řeziva KVH, tepelné izolace a parozábrany.
 

dřevostavby I půdní vestavby I izolatérské práce I klempířské práce I pokrývačské práce I tesařské práce - Praha